Tuesday, October 16, 2007

تلاش برای آزادی گروگان ژاپنی


تلاش برای آزادی گروگان ژاپنی

به گفته منابع ژاپنی مذاکرات دولت ایران برای آزادی یک دانشجوی ربوده شده ژاپنی ادامه دارد.
شبکه تلویزیون سراسری ژاپن ضمن پخش گزارشی در مورد ادامه مذاکرات دولت ایران و گروهی که ساتوشی ناکامورا، شهروند 23 ساله ژاپنی را در استان کرمان ربودند، از انتقال او به استان سیستان و بلوچستان خبر داده است.
ساتوشی ناکامورا، دانشجوی دانشگاه یوکوهاما، روز 7 اکتبر پس از خروج از مهمانسرایی در شهر بم، در کرمان، ناپدید شد و بعدا مقامات ژاپنی خبر دادند که افرادی او را به گروگان گرفته اند.
به گزارش ایرنا، شبکه سراسری تلویزیون ژاپن در گزارش خود گفته است که گروگانگیران ساتوشی ناکامورا خواستار آزادی یکی از اعضای این گروه شده اند که در ایران زندانی است.
در این گزارش از قول سخنگوی وزارت خارجه ایران نقل شده که پرداخت پول یا آزادی افراد زندانی در ازای رها شدن این گروگان ژاپنی غیرقانونی و غیرقابل قبول است.
همزمان، گزارش شد که روز سه شنبه، 16 اکتبر، ایتسونوری انودرا، معاون ارشد وزیر خارجه ژاپن، به منظور کسب اطلاعات بیشتری در مورد دانشجوی ربوده شده ژاپنی عازم تهران شده است.
به گزارش خبرگزاری کیودو ژاپن، انودرا گفته است که از مقامات ایران خواهد خواست تا کسب آزادی و سلامت این شهروند ژاپنی را در اولویت قرار دهند.
روز سه شنبه وزیر خارجه ژاپن نیز به خبرنگاران گفت که دولت ایران شامگاه یکشنبه به مقامات ژاپنی اطمینان داد که گروگان ژاپنی سالم است

No comments: